Політичний оглядач

Середа
24 червня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Грузія У Грузії оголосили повну мобілізацію

У Грузії оголосили повну мобілізацію

Друк

Президент Грузії Михаеїл Саакашвілі заявив, що мобілізація збройних сил є необхідною, тому що країна є під «широкомасштабною військовою інтервенцією» російських підрозділів у зв’язку з конфліктом у Південній Осетії.

У телевізійному зверненні Саакашвілі сказав, що російські літаки атакували два грузинські населені пункти. Він закликав Росію припинити авіаудари.

Бої між Грузією та Південною Осетією не припиняються. Повідомляють про поранення у зоні конфлікту трьох російських миротворців.

Влада невизнаної республіки Південна Осетія заявляє про 15 загиблих.

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін назвав дії Грузії «агресивними» і зазначив, що вони «не залишаться без відповіді».

Перед початком нічних боїв помічник державного секретаря США Деніел Фрід повідомив, що Вашингтон і Москва домовилися співпрацювати, щоб покласти край конфліктові.

Водночас, сказав він, виглядає, що саме Південна Осетія спровокувала цей останній спалах насильства, який почався останніми днями. Він також сказав, що США закликали Росію домагатися від «її південно-осетинських друзів» стриманості. Із таким же закликом він звернувся й до грузинської сторони.

Такого ж погляду на події дотримуються і в Грузії. Тбілісі заявляє, що був змушений до бойових дій у відповідь на дії з боку Цхінвалі.

Тимчасом Рада Безпеки ООН не дійшла спільної позиції щодо подій у Південній Осетії.

Засідання Ради скликали на прохання Росії. Її представник Віталій Чуркін звинуватив Грузію в агресії.

Рада Безпеки висловила стурбованість ситуацією в регіоні, але не погодилась на запропоновану Росією заяву із закликом до обох сторін відмовитись від застосування сили.

Олександр Стабб – міністр закордонних справ Фінляндії, яка нині головує в ОБСЄ, - повідомив, що він запропонував керівництву Грузії та Південної Осетії негайно зустрітися в Гельсінкі для переговорів про припинення вогню.

Радіо Свобода

 
Коментарії (8)
1 П'ятниця, 08 серпня 2008, 15:31
kitty
Поки все чого добилась своїми діями Грузія - це 150 россійських танків в Цхенвалі та образу "агресора". Може вона цього і добивалася? Але мене чогось терзає сумнів.
2 П'ятниця, 08 серпня 2008, 16:41
nn
А Саакашвили очень похож на Муссолини...
3 П'ятниця, 08 серпня 2008, 16:56
стас
Россия молодец,мыша поц.и дебил
4 П'ятниця, 08 серпня 2008, 17:21
виталий
все обвиняют Грузию, как агрессора, хотя на самом деле никто не знает истинной причины начала этой операции. Где была Россия с ее экстра гуманистическими взглядами в Чечне??? об этом никто не подумал((( А кавказцы пусть разбираются между собой сами.
5 П'ятниця, 08 серпня 2008, 19:21
лана
Россия как всегда сует свой нос и подливает масла в огонь. Если кто и является агрессором так это , как и всегда Россия. (не имеется ввиду население)ю
6 П'ятниця, 08 серпня 2008, 20:58
вап
Россия строит из себя невинную, а получила то,ч его добивалась.Ей,как всегда, наплевать, что там погибнут люди. Если не так- зачем войска вводят? Это дело грузин, нечего и туда нос сунуть, Скажите, где наступает мир, после России?. Н И Г Д Е......Сначала пряники показывают ю-осетинам, потом войну на них.
7 Вівторок, 12 серпня 2008, 11:09
Юрій
Где москали там всегда проблема.А если об"ективно, то на что расчитывал Миша отдавая приказ на бомбежку Цхинвали? Теперь имеет кучу проблем.В отношениях с Россией надо быть хитрее и умнее.
8 Середа, 13 серпня 2008, 10:19
Мириам
Мне кажется,что надо всех троих недоумковатых президентов (Саакашвили, Медведева(Путина), Ющенко засунуть в мешок и сбросить с обрыва.Первые двое угробили тысячу невинных жизней,а теперь будут договариваться о мире. Третий кум приперся неизвестно за чем в Тбилиси (у себя порядок сделай).
А госпожа Саакашвили деток своих быстро спрятала у кума и не где нибудь , а в Крыму. А куда они отправят детей, которых в одночасье сделали сиротами? Болваны!!!